сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 73
home Кошарка

Неверојатно: Го направи ликот на Коби Брајант со 5.292 црни коцки (ВИДЕО)

Неверојатно: Го направи ликот на Коби Брајант со 5.292 црни коцки (ВИДЕО)

Светот се уште тагува по трагично починатиот Коби Брајант кој на 26. јануари оваа година загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија.

Бројни мурали, видеа, приказни беа видени во негова чест, а професионалните спортисти, тренерите, навивачите се збогуваа со него, неговата ќерка Џиана, како и седуммина други лица кои загинаа тоа кобно утро во Калифорнија.

Сепак, една уметничка, Барбара Лин Хелман, неодамна го заврши својот портрет со ликот на Коби Брајант, кој успеа да го отслика со помош на црни коцки. За ова уметничко дело и биле потребни вкупно 5.292 коцки, а фотографијата излезе неверојатна.

Коронавирус