сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Нено херој на Валенсија (ВИДЕО)

Нено херој на Валенсија (ВИДЕО)

Валенсија ја забележа четвртата победа оваа сезона во првнеството на Шпанија откако славеше на гостувањето кај Андора со 75-76.

Во натпревар со возбудлив финиш, херој на мечот беше Ненад Димитријевиќ каде македонскиот кошаркар превзеде одговорност и реализираше за два поени на пет секунди до крајот.

Тој мечот го завшри со 14 поени, шест скокови и две асистенции за 27 минути поминати на теренот.

Коронавирус