петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Немања Николиќ го засили КК.Гостивар

Немања Николиќ го засили КК.Гостивар

Кошаркарскиот тим на Гостивар  потпиша со Немања Николиќ од редовите на Игокеа. 22-годишниот кошаркар настапува на позициите два и три и се очекува да биде сериозно засилување за продолжение од сезоната

Николиќ ќе игра во Гостивар како позајмен од Игокеа, како резултат на пријателскиот однос на двете екипи.

Досега Николиќ настапуваше за КК Братунац и КК Борац од Бања Лука, па има зад себе и искуство во АБА лигата.

Коронавирус