среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 17
home Кошарка

Нема веќе непоразени тимови во НБА лигата

Нема веќе непоразени тимови во НБА лигата

Кошаркарите на Јута загубија синоќа на гостувањето кај Чикаго со 107-99 со што во НБА лигата веќе нема непоразени тимови во новата сезона.

Чикаго ја прекина серијата од четири последователни стартни победи на Јута предводен од Деман Дерозан со 32 поени.

Резултати од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу саботата и недела:

Детроит – Орландо 110-103

Њу Орлеанс – Њујорк – 117-123

Индијана – Торонто 94-97

Филаделфија – Атланта 122-94

Чикаго – Јута 107-99

Мемфис – Мајами 103-129

Милвоки – Сан Антонио 93-102

Минесота – Денвер 91-93

Голден Стејт – Оклахома 103-82

Феникс – Кливленд 101-92.

Коронавирус