вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 132
home Кошарка

Неколку НБА тимови покажуваат интерес за Блејк Грифин

Неколку НБА тимови покажуваат интерес за Блејк Грифин

Неколку екипи од НБА лигата се интересираат за кошаркарот на Детроит пистонс, Блејк Грифин, објави инсајдерот во ЕСПН, Зак Лоу.

Минатата сезона, 31-годишниот Грифин одигра само 18 натпревари поради две операции на левото колено.

На кошаркаор му остануваат уште две години од договорот со Пистонс, за што треба да добие 36,8 и 38,8 милиони долари по сезона.

Детроит го донесе Грифин од Лос Анџелес клиперс во 2018 година.

Коронавирус