недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

НБА нема да им забрани на играчите да комуницираат со семејствата доколку сезоната продолжи

НБА нема да им забрани на играчите да комуницираат со семејствата доколку сезоната продолжи

НБА продолжува да разгледува различни опции за продолжување на сезоната 2019/20, што беше прекината поради пандемијата на коронавирус. Сепак, НБА ја отфрли можноста за какво било потенцијално решение што може да бара изолација на играчи од нивните семејства, објави „ЕСПН“.

Претходно, НБА на својата официјална веб-страница веќе објави одложување на церемонијата на драфтот што требаше да се одржи во мај.

Најсилната кошаркарска лоига на светот ја прекина редовната сезона на 12 март поради коронавирус. (МИА)

Коронавирус