вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 173
home Кошарка

НБА лигата нема да го менува логото во чест на Коби

НБА лигата нема да го менува логото во чест на Коби

Комесарот на НБА лигата Адам Силвер смета дека не е време да се менува долгогодишното лого на НБА лигата

Фановите преку друштвените мрежи бараа да се промени логото на НБА во знак во чест на Коби Брајант.

„Во НБА во овој момент не се зборува за можна промена на логото. Навистина ја ценам иницијативата, но логото кое го имаме е исто така иконско и е во чест на Џери Вест. На Коби исто така муоддадовме почит со преименувањето на МВП наградата на „Ол-Стар“ натпреварот“, додаде комесарот на најсилната кошаркарска лига во светот- заврши со своето обаснување првиот човек на НБА лигата.

Коронавирус