вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 116
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Кошарка

НБА легенда и на 64 години забива без мака (ВИДЕО)

НБА легенда и на 64 години забива без мака (ВИДЕО)

Маркез Џонсон, член на „Куќата на славните“ и легенда на Милвоки бакс, играше дури 12 години од НБА-кариерата во клубот и во просек постигнуваше по 20 поени на меч, но интересно е тоа што дури и на 64 години може да забива без проблем.

На социјалните мрежи објави видео на кое може да се забележи како забива и докажа дека годните се само бројка.

Извор: Спорт 1

Парламентарни избори 2020