сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 79
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

НБА кошаркар уапсен за семејно насилство

НБА кошаркар уапсен за семејно насилство

Кошаркарот на Бостон селтикс Џабар Бирд е уапсен под обвинение за домашно насилство.

Американските медиуми објавија дека извршил напад, давење и киднапирање на едно лице чиј идентитет се уште не е соопштен.

Од бостонската полиција информираа дека Бирд е задржан, а жртвата на домашното насилство била однесена во болница.

Во понеделник се очекува 24-годишниот кошаркар да се појави на суд во Бостон.

За случајот со соопштение се огласи и кошаркарскиот клуб Бостон селтик во кое наведува дека се запознати со инцидентот и дека го сфаќаат многу сериозно.

Коронавирус