четврток, 23. март 2023. Вести денес: 81
home Кошарка

НБА: Голден Стејт ја прекина победничката серија на Феникс

НБА: Голден Стејт ја прекина победничката серија на Феникс

Серијата на кошаркарите на Феникс од 18 последователни победи во НБА лигата дојде до својот крај на гостувањето синоќа кај Голден Стејт.

Домашните кошаркари предводени од Стив Кари (23 поени) и Ендрју Виџинс (19) триумфираа над „непобедливиот“ Феникс со 118:96.

Најефикасен во редовите на Феникс беше Деандре Ејтон со 23 поени, а за гостите ова беше прв пораз од 28 октомври.

Резултатите од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу петокот и сабота:

Јута – Бостон 137-130

ЛА Лејкерс – ЛА Клиперс 115-119

Далас – Њу Орлеанс 91-107

Индијана – Мајами 104-113

Вашингтон – Кливленд 101-116

Атланта – Филаделфија 96-98

Бруклин – Минесота 110-105

Хјустон – Орландо 118-116

Голден Стејт – Феникс 118-96.

loading...