среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

НБА: Богдановиќ потпиша за Милвоки

НБА: Богдановиќ потпиша за Милвоки

Досегашниот кошаркар на Сакраменто кингс, Богдан Богдановиќ, кариерата ќе ја продолжи во Милвоки, објави на Твитер НБА-инсајдерот Адријан Војнаровски.

Атланта, Феникс и Мајами исто така беа заинтересирани за српскиот кошаркар.

Дваесет и осумгодишниот Богдановиќ минатата сезона одигра 61 натпревар во регуларниот дел од сезоната со 15,1 поен, 3,4 скока, 3,4 асистенции, 0,2 блокада и 1,0 украдени топки во просек по натпревар.