вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 109
home Кошарка

Навивачите во Милвоки скандираа навредливи зборови кон Дурант (ВИДЕО)

Навивачите во Милвоки скандираа навредливи зборови кон Дурант (ВИДЕО)

Навивачите на Милвоки бакс упатија навредливи зборови кон лидерот на Бруклин нетс, Кевин Дурант, ноќеска на мечот број 3 од полуфиналната серија на Источната конференција.

Во арената во Милвоки кон Дурант се скандираше: „Е.. се КД“

Токму Дурант ги постигна последните 9 поени на Бруклин на натпреварот, но тоа не беше доволно неговиот тим да избегне поразот (83:86).

Дурант средбата ја заврши со 30 поени, 11 скока, 5 асистенции и 4 украдени топки.

Коронавирус