недела, 4. декември 2022. Вести денес: 33
home Кошарка

Нападнат автобусот на кошаркарите на МЗТ

Нападнат автобусот на кошаркарите на МЗТ

Непознати лица вчера вечерта го нападнале автобусот на кошаркарите на МЗТ Скопје.

Како што информираат од полицијата, инцидентот се случил  околу 22:50 часот на улицата „Васко Карангелевски“ кога при нападот било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“ со скопски регистерски таблици, а во кој се превезувале кошаркарите кои се враќале од натпревар од Гостивар.

Нема повредени лица,  причинета е само материјална штета.

Од полицијата посочуваат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус