понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

МЗТ Скопје со сочуство до семејството на Никола: Вечно ќе се сеќаваме на неговиот секогаш ведар лик

МЗТ Скопје со сочуство до семејството на Никола: Вечно ќе се сеќаваме на неговиот секогаш ведар лик

17-годишниот Никола Христовски е жртва на вчерашната физичка пресметка во населбата Ново Лисиче.

Ова момче беше дел од младиот тим на МЗТ Скопје.

Од таборот на тимот од Аердром на својата официјална страница изрази сочуство до семејството на Никола, кој како што велат секогаш бил ведар на тренинзите.

Коронавирус