четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Кошарка

МЗТ Скопје со чистка за Пелистер

МЗТ Скопје со чистка за Пелистер

Скопски  МЗТ Скопје е вториот финалист во македонскиот кошаркарски плејоф и ќе се бори за нова титула против Еуро Никел.

Скопскиот тим вторпат го победи Пелистер сега со 89:78, овој пат на домашен терен и ја доби полуфиналната серија со лидерот од првата фаза на првенството со 2:0.
Олуџоби со 20 и Стојановски со 13 поени беа најдобри стрелци во редовите на победникот, додека во редовите на Пелистер, Стајиќ стигна до дури 30 поени.
foto: gol.mk

Коронавирус