петок, 24. септември 2021. Вести денес: 131
home Кошарка

МЗТ Скопје поразен од Арис

МЗТ Скопје поразен од Арис

Кошаркарите на МЗТ Скопје не успеаја да го изненадат десеткратниот грчки шампион Арис (71-86) во вечерашниот меч во Солун, втор за тимот во помалку од 24 часа по вчерашната пресметка со Ираклис.

Најдобри на теренот беа Роберт Рикиќ со 20 и Кристијан Николов со 16 поени додека Бојан Крстевски постигна 12, а Адем Мекиќ 11 поени.

До стартот на сезоната со Суперкупот против Работнички (25 септември), избраниците на тренерот Дарко Радуловиќ ќе одиграат уште две конролни средби и тоа на домашен терен против Гостивар и Здравље Лесковац.

Коронавирус