сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Кошарка

МЗТ Скопје и Еуро Никел ги комплетираа патниците во полуфиналето од кошаркарскиот Куп

МЗТ Скопје и Еуро Никел ги комплетираа патниците во полуфиналето од кошаркарскиот Куп

Тимовите на МЗТ Скопје и Еуро Никел се последните полуфиналисти во кошаркарскиот Куп на Македонија.

Кошаркарите на МЗТ Скопје во последниот четвртфинален натпревар славеа над Куманово со 100:84.

Капитенот Стојановски го заврши мечот со 20 поени, Гравет се надоврза со 16, а за Куманово најефикасен беше Ливингстон со 27 поени.

Еуро Никел, претходно го елиминираше Гостивар со 84:75 и во полуфиналето ќе ги одмери силте со тимот на Работнички.

Коронавирус