сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Монструозна блокада на Димитријевиќ (ВИДЕО)

Монструозна блокада на Димитријевиќ (ВИДЕО)

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ со својот Хувентуд губеше убедливо во последната четвртина, но благодарение на 17 поени на нашиот кошаркар се врати во игра, се избори за продолжение, но на крајот беше поразен со 102-93.

Нено имаше натпревар за паметење каде постигна 27 поени, 17 од нив во последната четвртина.Исто така оствари и една блокада,која заврши на најавните шпици во Шпанија,

 

Коронавирус