среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Кошарка

Моќно изгледа тимот на Грег Попович за ОИ во Токио (ВИДЕО)

Моќно изгледа тимот на Грег Попович за ОИ во Токио (ВИДЕО)

Кошаркарската федерација на САД го објави прелиминарниот список од дури 57 кошаркари за Олимписките игри во Токио кои ќе се одржат ова лето.

Селекторот Грег Попович ќе има големи проблеми да ги избере 12. кошаркари кои ќе настапат за САД на Олимписките игри во Токио, бидејќи на списокот навистина е најдоброто од НБА лигата.

На списокот се наоѓаат имиња како тоа на Леброн Џејмс, Ентони Дејвис, Каваи Ленард, Пол Џорџ, Џејмс Харден, Кевин Дурент, Кајри Ирвинг, Стеф Кари, Бредли Бил, Девин Букер, Донован Мичел, Џејсон Тејтум, Џон Вол, Зајон Вилијамсон,,,,

Qatar 2022