петок, 14. август 2020. Вести денес: 32
home Кошарка

Моќна порака на Никола Јокиќ: Биди и ти шампион! (ВИДЕО)

Моќна порака на Никола Јокиќ: Биди и ти шампион! (ВИДЕО)

Играчот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ се приклучи во акцијата која овој период ја реализираат бројни спортисти.

Српскиот кошаркар исто така апелира луѓето да останат дома со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.

– Шампионите се одговорни и солидарни и затоа остануваат дома. Биди и ти шампион – порача Јокиќ.

Коронавирус