среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 138
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Кошарка

Млад НБА кошаркар случајно открил дека има тумор

Млад НБА кошаркар случајно открил дека има тумор

Младата НБА ѕвезда во подем Карис Леверт има тумот на бубрегот

За време на медицинските прегледи во новиот тим, Индијана Пајсерс, е откриено дека Карис ја има оаа болест. Медиумите јавуваат дека кошаркарот ќе прави дополнителни прегледи и испитувања и за сега не е познато дали и колку е сериозна неговата состојба.

-Му благодарам на клубот, моето семјство особено е благодарно на тоа што помогнале да се открие вакво нешто и едвај чекам да заздравам и да му помогнам на новиот тим и своите нови соиграчи, истакнал Леверт.

Коронавирус