среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Кошарка

Миротиќ МВП за декември во Евролигата

Миротиќ МВП за декември во Евролигата

Кошаркарот на Барселона, Никола Миротиќ е прогласен за најкорисен играч на Евролигата во декември.

Минатиот месец 30-годишниот Црногорец со шпански пасош, оствари просек од 21 поен, 6,5 скока и 2,2 асистенции.

Барселона води во досегашниот дел од сезоната во елитното кошаркарско натпреварување со 15 победи и три порази.

Коронавирус