среда, 12. август 2020. Вести денес: 159
home Кошарка

Миротиќ е цар: Ќе му даде 200 евра на Србин, откако за поен не му донел добивка! (ФОТО)

Миротиќ е цар: Ќе му даде 200 евра на Србин, откако за поен не му донел добивка! (ФОТО)

Никола Миротиќ е одличен кошаркар, но и голем човек, а тоа го покажа со одговорот кој му го даде на студент, кој се обложил на играчот дека ќе постигне одреден број на поени, но на крајот не успеал да погоди.

Кошаркарот на Барселона јавно објави порака од студент кој му соопштил дека поради него не успеал да погоди тикет во обложувалница и дека сега е пократок за 200 евра, пари со кои требало да го плати семестарот.

Миротиќ веднаш реагирал, па му одговорил дека пред натпреварот против Црвена Звезда во Белград тој ќе дојде и ќе му ја уплати ратата на факултетот. Пораките од двајцата се појавија на социјалните мрежи, а големиот гест доби пофалба од сите.

Коронавирус