вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 87
home Кошарка

Милвоки ја растури Атланта на домашен терен (ВИДЕО)

Милвоки ја растури Атланта на домашен терен (ВИДЕО)

Екипата на Милвоки во вториот финален меч во Источната конференција ја победи Атланта со високи 125-91 и изедначи во серијата на 1-1.

Бакси до триумфот ги предводеше Јанис Адетокумбо со 25 поени , девет скока и 6 асистенции, Холидеј имаше 22 поени додека на другата страна Јанг имаше 15 поени.

Кошаркарите на Милвоки доминираа во текот на целиот меч, поведоа со 12-3, по првата четвртина беше 34-28. Главниот удар го зададоа во следниот период, го добија со 43-17. По водството од 77-45 на одморот беше повеќе од јасно кој ќе излезе како победник од оваа пресметка.

Коронавирус