четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Мемфис му го нанесе осмиот пораз по ред на Голден Стејт

Мемфис му го нанесе осмиот пораз по ред на Голден Стејт

Кошаркарите на Мемфис ноќеска забележаа победа над Голден Стејт со 122:102. За домаќините ова беше петти триумф во серија додека за Голден Стејт осми последователен пораз.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу недела и понеделник:

Бруклин – Атланта 108:86
Мемфис – Голден Стејт 122:102
Торонто – Сан Антонио 104:105
Денвер – Лос Анџелес клиперс 114:104
Феникс – Шарлот 100:92.

Најуспешни екипи во досегашниот тек од првенството се Лос Анџелес лејкерс на Запад со биланс 32-7 (победи-порази) и Милвоки бакс во Источната конференција со скор 35-6.

Коронавирус