понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 105
home Кошарка

Меџик Џонсон издвои пет кошаркари од денешната НБА кои би биле успешни во ерата на Џордан

Меџик Џонсон издвои пет кошаркари од денешната НБА кои би биле успешни во ерата на Џордан

Веќе со месеци во американските медиуми се дискутира на темата дали денешните кошаркарски ѕвезди би се снашле во периодот на 90-те години кои се сметаат за најдобрите во исторјата НБА лигата.

Овој пат, на таа тема говореше легендарниот Меџик Џонсон, кој издвои пет играчи од денешната НБА кои би имале значајна улога во ерата на Мајкл Џордан и неговиот Чикаго Булс.

Според Џонсон тоа се Леброн Џејмс и Ентони Дејвис од редовите на Лејкерс, Стеф Кари од Голден Стејт, Кевин Дурант од Бруклин и Јанис Адетокумбо од Милвоки Бакс..

Коронавирус