петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Мажена е за голема НБА ѕвезда, а навива за – Партизан (ФОТО)

Мажена е за голема НБА ѕвезда, а навива за – Партизан (ФОТО)

За разлика од кај нас, во Србија речиси секој човек е обоен во „црвено-бела“ или „црно-бела“ боја, па затоа дербито меѓу вечните ривали Црвена звезда и Партизан предизвикува голем интерес кај публиката.

Овој пат се јави и атрактивната сопруга на НБА-ѕвездата Пол Џорџ, Даниела Рајиќ, која одговараше на прашања на своите фанови на Инстаграм, а едно од нив гласеше за кого навива – Црвена звезда или Партизан?

Познатата страрлета која е позната под прекарот „српската Ким Кардашијан“ откри дека навива за Партизан, со што „црно-белите“ ја добија и најатрактивната навивачка, но исто така го собра гневот кај фановите на лутиот ривал.

Коронавирус