вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 74
home Кошарка

Машката кошаркарска селекција е на 29.место во Европа, 52 позиција во светот

Машката кошаркарска селекција е на 29.место во Европа, 52 позиција во светот

Машката кошаркарска репрезентација на Македонија забележа скок од едно место на ранг листата на ФИБА и во моментот е на 29. место во Европа, односно се наоѓа на 52. позиција во светот.

На првата позиција остнаува САД, а зад нив следат Шпанија, Австралија, Словенија, Франција, Србија, Аргентина, Литванија, Италија и Грција.

Коронавирус