петок, 30. септември 2022. Вести денес: 163
home Кошарка

Мамба аут: Денот кога Коби Брајант го одигра последниот натпревар во НБА (ВИДЕО)

Мамба аут: Денот кога Коби Брајант го одигра последниот натпревар во НБА (ВИДЕО)

Трагично загинатиот ас во НБА Коби Брајант, замина во спортската „пензија“ во 2016 година на 13 април, кога го одигра последниот натпревар за Лејкерси.

Лејкерси играа против Јуте Џез и победија со 110: 96, а Брајант постигна 60 поени на збогувањето.

Во поголемиот дел од својата 20-годишна кариера, Брајант ја постави границата толку високо што само неколкумина можеа да го достигнат неговото ниво.

За неговиот последен натпревар, бр. 1.346, Брајант ја постави лентата малку пониска.

Коронавирус