четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 193
home Кошарка

Македонските спортисти тагуваат за Коби Брајант!

Македонските спортисти тагуваат за Коби Брајант!

Голем број на македонски спортисти тагуваат по Коби Брајант, кој загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Шокантната вест која со огромна брзина го обиколи светот.

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер на сите времиња стави фотографија заедно со Брајант.

Познати кошаркари, атлетичари, фудбалери, ракометари ставија објави на социјалните мрежи за трагедијата.

Коронавирус