сабота, 25. мај 2019. Вести денес: 86
home Кошарка

Македонските кошаркари продолжуваат со максимален ефект во Турција

Македонските кошаркари продолжуваат со максимален ефект во Турција

Македонски национални селекции до 14 и до 15 години на вториот ден од кошаркарскиот камп-турнир во Турција запишаа две нови победи на своето конто.

По двете победи запишани против соодветните возрасни генерации од клубот Еге, Македонија победи против екипите на Младост од Земун.

„Постарите“ (М15) славеа со 62:41 додека онаа селекција до 14 години победи 41:32.