сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 20
home Кошарка

Македонскиот репрезентативец Вајли: Ме пречекаа со раширени раце

Македонскиот репрезентативец Вајли: Ме пречекаа со раширени раце

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Џекоб Вајли беше претставен како нов играч на Касадемонт Сарагоса во Шпанија.

Американецот со македонски пасош во интервјуто дадено за официјалниот сајт на новиот тим истакна дека е задоволен од приемот што го имал во новата средина и првиот меч кој го очекува, е против Хувентуд за кој настапува репрезентативниот колега Ненад Димитријевиќ.

– Сите ме пречекаа со раширени раце. Благодарност до соиграчите и стручниот штаб што ми го олеснија создавањето на многу позната атмосфера во која адаптацијата беше многу полесна, потенцираше македонскиот репрезентативец.

Коронавирус