четврток, 29. јули 2021. Вести денес: 82
home Кошарка

Македонскиот претставник МЗТ Скопје со победа се прости од АБА 2- лигата

Македонскиот претставник МЗТ Скопје со победа се прости од АБА 2- лигата
Македонскиот кошаркарки претставник МЗТ Скопје со победа се прости од АБА 2- лигата откако не успеа да избори учество во плеј-офот на регионалното натпреварување.
Победата од 92-86 беше беше недоволна да се анулира предноста на Младост од Земун од првата средба на која српскиот тим славеше со 20 поени разлика.
 Гравет, Карачиќ и Олуџоби постигнаа по 17 поени кај МЗТ Скопје додека кај Младост се истакна Гумболт со 14 поени.

Коронавирус