четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Кошарка

Македонската кошаркарска репрезентација до 18 години ја совлада Грузија

Македонската кошаркарска репрезентација до 18 години ја совлада Грузија

Македонската јуниорска кошаркарска репрезентација синоќа ја победи Грузија со 69:66. Ова беше втор натпревар и прв триумф за „црвено-жолтите“ на ФИБА Челенџер турнирот во Скопје.

Најефикасни во победничкиот тим беа Митревски и Наков со по 19 поени.

Вечер од 21 часот македонските кошаркари се среќаваат со фаворитот Шпанија.

Коронавирус