среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 175
home Кошарка

Македонија со втора победа во претквалификациите за ЕП 2021

Македонија со втора победа во претквалификациите за ЕП 2021

Кошаркарската репрезентација на Македонија оствари победа над Романија со 90:76 (43:35) во второто коло од претквалификациите за ЕП 2021 година.

„Жолто-црвените” одиграа добар натпревар во СЦ „Борис Трајковски” и во ниту еден момент не ја доведоа победата во прашање.

Најефикасен во нашиот тим беше Војдан Стојановски со 21 поен, исто толку постигна и Бојан Трајковски, а 14 реализираше Американецот Хендрикс.

Македонија наредниот натпревар од претквалификациите го игра на 2 декември на домашен терен против Косово.

Локални избори 2021