четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 32
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Кошарка

Македонија го совлада Азербејџан на ЕП во Скопје

Македонија го совлада Азербејџан на ЕП во Скопје

Јуниорската репрезентација на Македонија денеска го совлада Азербејџан со 65:50 на Европското првенство за кошаркари до 18 години, Б дивизија, што се одржува во Скопје.

Македонските кошаркари со вчерашниот убедлив триумф против Данска успеаја да остварат две победи во низа и ќе играат за пласман на 17-та позиција на првенството.

Избраниците на селекторот Панче Милевски уште од стартот на натпреварот воспоставија контрола над теренот и имаа резултатска предност, која рутински ја одржуваа до крајот.

Лука Стојановски со 18 поени и пет скока беше најефикасен во македонската репрезентација, а Валмир Какруки реализираше 17 поени.

Македонија за 17-то место на првенството утре ќе се соочи со победникот од натпреварот меѓу Луксембург и Швајцарија.

Парламентарни избори 2020