сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 62
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Кошарка

Мајкл Џордан: Го сакав Коби, тој за мене беше како помал брат

Мајкл Џордан: Го сакав Коби, тој за мене беше како помал брат

Најдобриот кошаркар во историјата на овој спорт, Мајкл Џордан, рече дека Коби Брајант го чувствувал како помал брат.

-Зборовите не можат да ја опишат болката што сега ја чувствувам. Го сакав Коби, тој беше како помал брат за мене, напиша Џордан на социјалните мрежи.

Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана, загинаа во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Според последните информации од САД, во урнатиот хеликоптер животот го загубија вкупно девет лица.

Коронавирус