четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 37
home Кошарка

Мајами го победи Бостон за предност во финалната серија

Мајами го победи Бостон за предност во финалната серија

Ноќесјка се одигра третиот натпревар од финалната серија во плеј-офот на Источната конференција на НБА, а кошаркарите на Мајами Хит со победата од 109-103 против Бостон Селтикс поведоа во финалната серија со 2-1 против Мајами.

Адебајо го предводеше Мајами со 31 поен, десет скока и шест асистенции, Такер додаде 17 поени и седум скока, а Струс реализира 16 поени. За Бостон прв стрелец беше Браун со 40 поени и девет скока.

 

Коронавирус