недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 29
home Кошарка

Магијата на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Магијата на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Дончиќ синоќа стана вториот најмлад играч во историјата на НБА кој забележал трипл-дабл со најмалку 40 поени. Само Леброн Џејмс имал таков учинок. Словенецот во триумфот на Далас над Спарс 117:110 постигна 42 поени (14/27 од игра, 5/13 за три поени) со 12 асистенции и 11 скока.

Коронавирус