петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 56
home Кошарка

Магија на Кари, можеби најдобриот потег во неговата кариера (ВИДЕО)

Магија на Кари, можеби најдобриот потег во неговата кариера (ВИДЕО)

Најдобриот кошаркар во Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари го има најдобриот потег од синоќешната програма од НБА лигата, а сигурно еден од најдобрите во неговата кариера.

Искусниот бек тргна кон противничкиот кош, опкружен од четворица кошаркари на Сан Антонио, а кога беше јасно дека не може нормално да продолжи, се сврте и без гледање ја протна топката низ мрежичката.

Во продолжение проследете го потегот на Кари.Уживајте !!!

 

ЕУРО 2020

Македонија