недела, 2. април 2023. Вести денес: 33
home Кошарка

Магичните асистенции на Теодосиќ кои ја воодушевија Италија

Магичните асистенции на Теодосиќ кои ја воодушевија Италија

И покрај скоро незначителната улога која ја имаше во месеците поминати во НБА лигата, пред се поради повредите кои го стигнаа, српскиот „плеј“, Милош Теодосиќ, не загубил од инвентивноста која се граничи со генијалност. Тоа го покажа и во дресот на својот нов клуб, италијанска Виртус Болоња, каде ја воодушевува цела Италија со своите бравурозни потези и додавања.

Српскиот организатор на играта воодушеви со две неверојатни асистенции поделени на дуелот од последното коло во Лега А против екипата на Пезаро.