сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 49
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Кошарка

Лука има огромно срце – собрал 2,2 милиони долари за помош на детенце од Словенија (ВИДЕО)

Лука има огромно срце – собрал 2,2 милиони долари за помош на детенце од Словенија (ВИДЕО)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ го предводеше Далас маверикс до триумф против страшниот Лос Анџелес лејкерс и Леброн Џејмс со 114-100, а притоа младиот играч покажа дека има големо срце.

Дончиќ пред натпреварот против Лејкерс се сретна со малиот Крис од Словенија, кој боледува од ретка болест – спинална мускулна атрофија, а исто така собрал заедно со останатите Словенци над 2,2 милиони долари за негово лекување.

Парламентарни избори 2020