сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Лука Дончиќ со трипл-дабл за победа против Вашингтон

Лука Дончиќ со трипл-дабл за победа против Вашингтон

Далас го совлада Вашингтон со 125-124, натпревар што го одбележа пресметката меѓу Лука Дончиќ и Расел Вестбрук.

Вестбрук реализира 42 поени, но Дончиќ одигра феноменално постигнувајќи 31 поен, надополнети со дури 20 асистенции , а имаше и 12 скокова.

Денвер го совлада ЛА Клиперс со 110-104 предводени од Никола Јокиќ кој постигна 30 поени и имаше 14 скокови

Резултати НБА:

Шарлот – Детроит 107-94, Хјустон – Голден Стејт 87-113, Атланта – Чикаго 108-97, Кливленд – Мајами 107-124, Минесота – Њу Орлеанс 136-140, Оклахома – Индијана 95-152, Орландо – Мемфис 112-111, Далас – Вашингтон 125-124, ЛА Клиперс – Денвер 104-110, Јута – Торонто 106-102.

Коронавирус