четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 85
home Кошарка

Лука Дончиќ ќе потпише нов договор со Далас, Словенецот добива богатство

Лука Дончиќ ќе потпише нов договор со Далас, Словенецот добива богатство

Словенецот Лука Дончиќ летово ќе потпише нов договор со Далас, за нова соработка од пет години се очекува цифрата да изнесува повеќе од 200 милиони долари.

Дончиќ блеска кај Далас, има просек од 27,7 поени, 8,6 асистенции и осум скока по натпревар, статистика со која импресионира, и која на Далас му помогна да запише 43 победи.

Далас ги заврши настапите во плејофот, елиминиран е од ЛА Клиперс, сега на ред е нов договор со Дончиќ кој ќе сруши рекорди.

Коронавирус