четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 46
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Лудило во НБА: Ембид и Таунс се фатија за гуша! (ВИДЕО)

Лудило во НБА: Ембид и Таунс се фатија за гуша! (ВИДЕО)

Навистина луда ноќ е зад нас во НБА-лигата, кадешто се случија неколку инциденти, а еден од нив беше тешката повреда на Стеф Кари во мечот на Голден Стејт Вориорс, како и тепачката меѓу Џоел Ембид и карл-Ентони Таунс.

Овие двајца кошаркари се степаа по еден дуел под кошот. Тргнаа со туркање, а потоа се создаде хаос во кој разменија по неколку удари.

Се вмешаа многу кошаркари, а на крајот очекувано двајцата беа исклучени, а Ембид продолжи со провокациите и постојано ја креваше публиката на нозе со своите потези.

Во секој случај навистина немил инцидент на НБА-паркетот, а интересно е и тоа што Ембид беше испратен како херој од теренот.

 

Коронавирус