вторник, 19. март 2019. Вести денес: 100
home Кошарка

„Лос Анџелес сега има Бог и Крал“: Ибрахимовиќ во свој стил му посака добредојде на Леброн Џејмс (ФОТО)

„Лос Анџелес сега има Бог и Крал“: Ибрахимовиќ во свој стил му посака добредојде на Леброн Џејмс (ФОТО)

Кралот Леброн Џејмс од денеска официјално е кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, каде ќе игра во наредните четири години, а за тој период ќе заработи плата од 154 милиони долари.

Добредојде во Лос Анџелес на Леброн Џејмс му посака и играчот на фудбалскиот тим од овој град, Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ.

-Лос Анџелес сега има Бог и Крал, напиша на Фејсбук Ибрахимовиќ.