понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 134
home Кошарка

Лилард заминува во Филаделфија ?

Лилард заминува во Филаделфија ?

Според новинарот Дерек Боднер, НБА тимот на Филаделфија е блиску до потпис на договор за соработка со Дамиен Лилард.

Доведувањето на ѕвездата на Портланд беше главната цел на „Сиксерс“ оваа сезона. Забележано е дека размената со Бен Симонс е неизводлива, па се бараат други начини за реализација на трансферот.

Коронавирус