вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Лилард сака да замине од Портланд

Лилард сака да замине од Портланд

Демијан Лилард може да побара трејд и да го напушти Портланд. Иако повеќе пати истакна дека сака да игра во Портланд и дека е верен на тимот, сега работите се менуваат.

Лилард играше феноменално во последните неколку сезони, но освен во едно финале на Западот, секој пат беа елиминирани во првото коло од плејофот. Оваа сезона имаше просек од 28,8 поени и 7,5 асистенции.

Сега кога тренерот Тери Стот го нема, пристигнуваат информации дека тоа на Лилард воопшто не му се допаѓа. Тој е незадоволен од тренерските промени и не сака да гледа што се случува во клубот, пренесува „Јаху Спортс“.

Коронавирус