среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Лилард поради повреда ќе го пропушти Ол-стар натпреварот

Лилард поради повреда ќе го пропушти Ол-стар натпреварот

Кошаркарот на Портланд, Демијан Лилард, ќе го пропушти „Ол-стар“ натпреварот и натпреварот во тројки, поради повреда на препоните.

Тој се повреди во дуелот со Мемфис одигран ноќеска.

Лилард требаше да игра за екипата на Леброн Џејмс.