понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 169
home Кошарка

Лејкерси се вратија на победите

Лејкерси се вратија на победите

По мини серијата од два пораза, тимот на Лос Анџелес лејкерс забележа победа ноќеска на средбата со Сакраменто кингс.

„Езерџиите“ и на овој дуел беа без оповредените Леброн Џејмс и Раџон Рондо.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата играни ноќта меѓу недела и понеделник:

Мајами – Минесота 104:113
Торонто – Чикаго 95:89
Далас – Оклахома сити 105:103
ЛА лејкерс – Сакраменто 121:114.

Пласман Западна конференција: Денвер 23-11 (победи-порази), Голден Стејт 24-13, Оклахома 22-13, ЛА клиперс 21-15, Хјустон 20-15,…

Пласман Источна конференција: Милвоки 25-10, Торонто 27-11, Индијана 24-12, Филаделфија 23-14, Бостон 21-14,…

Коронавирус